» » Страх водіння у новачків

Страх водіння у новачків

auto-sia    Автомобіль в сучасному світі, є не тільки невід'ємною частиною життя кожної людини, але і незамінним засобом пересування, за допомогою якого, Ви можете дуже швидко і головне з комфортом, опинитися в потрібний час у потрібному місці. Рано чи пізно, людина приймає рішення придбати цей вид транспортного засобу і відповідно, на порядку денному, виникає необхідність запису в автошколу і отримання водійських прав. І тут починається найцікавіше.

Чому споконвічне прагнення, бажання і прагнення навчитися водити автомобіль поступово перетворюється на величезний сніжний ком сумнівів, де головним пунктом фігурує - «а чи зможу я це зробити?». Щоб краще зрозуміти причини виникнення страху, перед потоком машин, хотілося б трохи відійти від головної теми, до якої ми повернемося трохи пізніше і з акцентувати увагу на індивідуальних особливостях людської психіки, які впливають на поведінку, ступінь мислення, реакцію в тій чи іншій ситуації. З психологічної точки зору, люди за своїм темпераментом діляться на 4 типи, не буває людини з чітко вираженим типажем, найчастіше це змішані два або навіть три.

holerikХолерики за кермом свого автомобіля поводитимуться в непередбачуваній ситуації досить неврівноважено - це досить дратівливі і запальні люди, які можуть забути, що колись і самі вчилися їздити і не завжди все виходило, навіть здатні нахамити Вам, їм складно мовчки їхати за кермом , простіше постійно щось коментувати.

sangvinikСангвініки - це веселі люди, злегка поверхневі, які можуть з гумором поставитися до якоїсь непередбаченої ситуації на дорозі, вони точно не будуть на вас кричати, розмахуючи руками, якщо у Вашого автомобіля затихне двигун на перехресті, але можуть пожартувати, а це теж б'є по самооцінці.

flegmatikФлегматики - самі незворушні, спокійні й урівноважені учасники дорожнього руху, їм буде простіше спокійно Вас об'їхати і послідувати за запланованим маршрутом, а якщо потрібна буде допомога, то вони з таким же незворушним спокоєм Вам її нададуть.

melanholikІ звичайно ж четвертий тип - меланхоліки (досить своєрідні люди, ранимі, трохи замкнуті в собі), які гостро реагують на будь-яку критику і схильні до яких-то страхам. Так що незрозуміло хто з Вас буде більше боятися в непередбаченій ситуації. Слід ще зазначити, що жінки по своїй натурі перестраховщіца і схильні приділяти увагу безпеці, в той час, як більшість чоловіків азартні і не проти полихачить.

В силу своїх особливостей, кожна людина поводиться певним чином за кермом свого автомобіля, не варто забувати, що незалежно до якого типу ми належимо, з яким настроєм ми прокинулися, важливо завжди залишатися врівноваженим і розуміючим людиною, готовою прийти на допомогу іншому учаснику дорожнього руху . Тепер, ознайомившись з характерними людськими чинниками, що викликають наші страхи, можна приступити до основної теми.

Чому ж у щойно отримав водійське посвідчення людини виникає панічний страх виїхати на своєму автомобілі в цей нескінченно снують потік транспортних засобів, тоді як після закінчення навчання в автошколі, навпаки, повинна бути повна упевненість у власних силах. І цьому є ряд причин.

Коли Ви навчалися в автошколі, з Вами був постійно інструктор, який в будь-який момент міг підказати, скорегувати, допомогти - і це попросту увійшло в звичку. Залишившись один на один з автомобілем, Ви починаєте відчувати повну відповідальність за свої дії, тепер потрібно сподіватися тільки на свої знання, вміння, здатність швидко реагувати в тій чи іншій ситуації, а це своєрідний стрес для організму, виникає повна розгубленість, Вас починають гризти сумніви і в результаті - страх настільки заволодіває Вашими думками, що простіше поїхати на громадському транспорті, ніж взяти себе в руки і поступово звикати до власного автомобіля. Щоб усунути відчуття страху, проаналізувати ситуацію і зрозуміти які причини його викликають, чого саме Ви боїтеся:

  1. Страх перед машиною - перш, ніж сідати за кермо, варто налаштувати автомобіль - поправити дзеркала, виставити зручно сидіння налаштувати всі інші необхідні доповнення. Це займе мінімальну кількість часу, але додасть впевненості. Ваше життя і безпеку буде залежати від того, наскільки добре будете почувати педалі гальма, зчеплення і газу. Якщо неподалік від Вас є закрита площадка або дорога, де невеликий потік транспорту - можете сміливо туди відправитися і зайнятися відпрацюванням як рушати з місця.
  2. Страх водіння в місті, панічний жах перед рухомим назустріч величезним потоком машин, страх пропустити який-небудь знак або з запізненням перебудуватися в потрібний ряд - виникає тоді, коли недостатньо досвіду водіння і погано відчуваєте габарити машини. Через силу здобувайте практичні навички водіння, якнайчастіше сідайте за кермо. Починайте з коротких дистанцій. Якщо Ви вирішили виїхати на більш далеку дорогу, виберете час, коли найменша кількість машин (рано вранці, у вихідний день або вечірній час). Продумайте основні маршрути руху, перехрестя, розв'язки, світлофори (найважчі і небезпечні ділянки) - це додасть Вам впевненості. Намагайтеся уникати жвавих вулиць і доріг, особливо в центрі міста, краще витратити більше часу об'їжджаючи по окраїнах, зате ви будете тверезо оцінювати ситуацію.
  3. Психологічні причини - занижена самооцінка, Ви боїтеся реакції інших, таких же як Ви водіїв. Запам'ятайте: реакція останніх - їх суб'єктивна думка, яку ніяким чином не повинно виводити Вас з рівноваги! Ви повинні просто їхати по правилам і рухатися з тією швидкістю, при якій добре відчуваєте габарити машини і контролюєте ситуацію.
  4. Боятися можна і працівників автоінспекції - якщо Ви досконально знаєте правила дорожнього руху і впевнені, що не порушували, то без проблем зможете пережити подібну зустріч, найважливіше - повний самоконтроль.
  5. Один з найпоширеніших страхів, можна назвати - боязнь збити пішохода, потрапити в ДТП, проїхати на червоний сигнал світлофора. З вами нічого не може трапитися, якщо ви будете робити все правильно. Найчастіше, більшість дорожньо транспортних пригод відбуваються з вини самих постраждалих, через порушення правил дорожнього руху. Важливий момент - якщо Ви себе погано почуваєте, розгублені або перебуваєте в нервовому стані не сідайте за кермо. Але якщо така ситуація сталася в русі, пам'ятайте - Ви завжди можете зупинити транспортний засіб і включити аварійну «мигалку», яка дасть можливість іншим учасникам дорожнього руху Вас об'їхати.

Не забувайте, що подолання страхів лягати повністю на Ваші плечі. Коли зрозумієте в чому причина, знайдете ефективний шлях по її усуненню. Навколо стільки автомобілів, за кермом яких сидять такі ж люди, як і Ви і у кожного є свої страхи. Якщо згадати про культуру на дорозі - будьте уважні, ввічливі, спокійні, контролюйте себе і свої емоції і не забувайте, що як Ви будете вести себе на дорозі, то і з Вами будуть надходити точно так же. Пам'ятайте, що все приходить з досвідом, а помилки є у всіх і саме на них ми і вчимося. Вірте в свої сили, долайте свої страхи і все у Вас вийде!

скачать dle 10.3форекс портал для начинающих / бинарные опционы
НАШИ НОВИНИ
Опубликовано 13 октябрь 2014
Скидай на оптимальну швидкість опір повітря пропорційний квадрату швидкості Різниця в опорі повітря Вимикай двигун під час зупинок більш як на 5 секунд Читать далее...
Опубликовано 30 сентябрь 2014
    Автомобіль в сучасному світі, є не тільки невід'ємною частиною життя кожної людини, але і незамінним засобом пересування, за допомогою якого, Ви можете дуже швидко і головне з комфортом, опинитися в потрібний час у потрібному місці. Рано чи пізно, людина приймає рішення Читать далее...